Vyzvučenie bolesti

Čo s tou najhlbšou bolesťou, ktorú ani nemožno vypovedať a čo horšie, často nie je ani komu ju vypovedať. Čo s tým vnútorným tlakom, ktorý nám zviera hrdlo, či inú časť tela ukrutnou bolesťou toho, čo sme prežili? Čo s tým...

"Zvukové predmety"

"To, čo neviete vypovedať, to, čo tak strašne bolí a máte to hlboko uzamknuté v sebe, vo svojej 13. komnate, jednoducho vyzvučte cez zvukový predmet."

Nájdite si tiché miesto, kde sa cítite v bezpečí. Nachystajte si kapesník, zápisník a pero pre prípadné poznámky, uvarte si čaj. Jednoducho si urobte príjemnú atmosféru. 

Vezmite zvukový predmet, ja som použila tibetskú misu a vyčistila som ju prírodnou esenciou, rovnako postačí na vyčistenie voda, soľ...

Iné zvukové predmety - zvonček, činelky, bubon, zvonkohra, gong, hudobný nástroj alebo len tlesknutie vlastnými dlaňami...

To, čo neviete vypovedať, čo tak strašne bolí a máte to hlboko uzamknuté v sebe, vo svojej 13. komnate, jednoducho vyzvučte cez zvukový predmet. Tak ako to cítite. Ja som jemne poklepkávala tibetskú misu, ktorá mi sedela v lone po bočných stenách a nechávala som na seba pôsobiť jej zvukové vibrácie, ktoré za mňa vyjadrili to, čo cítim a na čo ťažko hľadám slová. Pozorne som načúvala, čo mi chce všetko moja vnútorná bolesť povedať, čo v sebe skrýva. Potom prichádza úľava. 

V najväčšej bolesti je ukrytá najväčšia múdrosť. 

Je dobré sa k tomuto obradu vracať vždy, keď cítime vnútorný pretlak skrytej bolesti. Netrápte sa preto, že máte v sebe kopu nevyriešených vecí. Prijímite ich a stretnite sa s nimi cez zvuky, pričom tieto zvukové predmety slúžia ako zrkadlo vašej bolesti, ktorej sa zatiaľ nedokážete dotknúť priamo. Je to liečivé, čistí to naše vnútro postupne, pomaly, nežne ale veľmi dôkladne.

"Nežne, s láskou vyzvučte svoje zranenia"


Zvončeky kvety, najmä tie so sklonenou hlávkou symbolizujú cestu vynášania najhlbších pocitov napovrch, ako vysloviť to najbolestivejšie a oslobodiť sa. 

Sú symbolom vyjadreného a oslobodeného smútku.