Padám alebo sa Dvíham? test

07.07.2018

Zadívajte sa na nasledujúci obrázok. Čo vidíte? Ako na vás pôsobí? Predstavte si, že ste žena na obrázku, čo sa s vami deje?

Padáte alebo stúpate?

Milujem túto kartu z tarotu Skrytých svetov. V zásade je to negatívna karta, ale záleží na uhle pohľadu. Je to desiatka mečov a to hovorí samé za seba.

Pre mňa je to karta veľkej vnútornej sily. Vidím ako žena na karte odoláva vonkajším vplyvom, ktoré sa ju snažia stiahnuť dole a zmiasť ju. Presvedčiť ju o klamstvách strachu. Cítim z nej stúpanie a oslobodzovanie sa. Cítim svetlo jej tela, ktoré úspešne čelí tomu, čo je vonku. Dole pod ňou je pustá prázdnota, okolo nej draví vtáci a nad  ňou plášť neprajnosti. Avšak ona s gráciou stúpa hore a oslobodzuje sa.

Možno v tejto karte vidíte spútanie životnými okolnosťami, neslobodu a strach, že prídete o posledné zvyšky sily. Zúfalstvo a padanie dole do smútku a paniky. Červený plášť na vás možno pôsobí ako vlna nešťastia či vlna bolesti, ktorou prechádzate. Akoby ste boli zaliati vlastnou krvou zo životných bojov.

Nech už vidíte čokoľvek, môže to naznačovať to, ako vnímate svoje životné ťažkosti. A možno v obrázku vidíte niečo úplne iné.

Napr. vidíte bohyňu podsvetia, ktorá tancuje so silami temnoty, ktoré premieňajú starý život na nové zárodky. Možno vidíte silu Čiernej Luny, ktorá s radosťou a s vášňou tancuje so svojimi tieňmi vo svojom milovanom podsvetí.

Nech už vidíte čokoľvek, nechajte sa tým viesť, pretože to môže byť pre vás správa o vašom duševnom rozpoložení a podvedomých nastaveniach. Táto karta si priam pýta byť rozkľúčovaná, pretože podľa mňa nesie v sebe dynamiku a istú rozpoluplnosť.

Čo skutočne vidíte na tejto karte???