Tipy na slávenie Jesennej rovnodennosti, Mabon

19.09.2018

Jesenná rovnodennosť ohlasuje začiatok jesene a tento rok pripadne na 23. septembra, pretože v tento deň okolo 4 ráno vstúpi Slnko do znamenia Váh. V nedeľu, 23. 9. 2018, sa prebudíme do prvého jesenného dňa.

V prvom rade je dobré sa rozlúčiť s letom, čo môžeme urobiť už v tieto dni. Tiché meditatívne zbilancovanie letného obdobia, poďakovanie i odpustenie je dobrou prírpavou na temnejšiu časť roka.

Slávenie jesennej rovnodennosti môže nastať už pár dní pred i po rovnodennosti. Záleží od našej situácie. I keď v deň rovnodennosti je dobré sa aspoň na chvíľu zastaviť a prežiť ten okamih zlomu a premeny. Uctiť danú chvíľu.

Tipy na slávenie Jesennej rovnodennosti:

  • piknik v prírode ako oslava doby hojnosti, ktorú nám dopriava jeseň, kedy veľa plodov dozrieva do svojej zrelosti
  • návšteva svätého alebo silového miesta, kde rozjímame nad svojim životom a jeho ďalším smerovaním
  • posedenie pod stromom a prijímanie vízií ohľadom našej ďalšej cesty životom
  • v tomto čase je vhodné púšťanie starých strachov a očista od všetkých starých skostnatených myšlienok, ktoré by nás mohli brzdiť pri vstupe do vôd podvedomia a nevedomia, ktoré sa otvárajú v temnejšej časti roka
  • očista nášho vzťahu ku hojnosti a otvorenie sa pre hojnosť

Astrologický náhľad na deň jesennej rovnodennosti

Tohtoročná Jesenná rovnodennosť prináša silu prijímania vízií. Využime to a nájdime si čas napr. posedieť pod stromom a prijať nové vízie o nás, ktoré chcú byť videné a následné žité.

"Volám vás vízie, volám

keď si sadnem pod strom

vidím vás, vidím"