Ladenie čakier do ženského princípu

Ladenie čakier do ženského princípu spočíva v tom, že sa nalaďujeme na prijímanie. Obrátime pozornosť k sebe a nesnažíme sa veci dosahovať, načahovať sa za nimi, naháňať ich, chniapať po nich... vtedy nám najviac unikajú. Možno si to ani neuvedomujeme, ale ako ženy v tejto dobe, sme väčšina vychovaná a naprogramovaná na takéto dosahovanie úspechov a výsledkov, no často narazíme, keď sa jedná o vzťahy alebo naše poslanie, pretože tam sa vždy od náš vyžaduje naša prirodzená sila a tou je ženský princíp.

Postup:

začíname od  prvej čakry a postupujeme až ku siedmej

pokojne dýchame a predstavujeme si a vnímame ako do nás v oblasti danej čakry prúdi svetlo, energia danej farby čakry, alebo i iná, ktorá nám napovie veľa o aktuálnom stave danej čakry

ruky máme položené na mieste danej čakry

nakoniec je však dôležité sa otvoriť prijímaniu farby danej čakry, aby sme podporili danú oblasť tela a emócií súvisiacich s danou oblasťou

ladenie čakier je najlepšie robiť každý deň

U mňa bol najväčší problém s druhou čakrou, nie a nie ju otvoriť a uvoľniť na prijímanie. Ladenie čakier som robila pred zaspaním a potom som pokračovala nad ránom. A veru druhá čakra mi zabrala asi do hodiny. Ležala som, dýchala som a ruky som mala na podbrušku. Boli tam strachy, staré veci z minulosti. No, bolo toho veľa. Nakoniec som uvidela vo svojom lone bábätko. Uvedomila som si, že som to ja, keď som bola v brušku mamy. A zrazu som cítila to, čo cítilo to bábätko. Presne tie isté pocity zažívam teraz vo svojom živote a je to moja najväčšia výzva života, cez ktorú sa chcem preniesť. Bolo zarážajúce vidieť a cítiť ako to bábätko vie, čo ho čaká, pretože si v duchu hovorilo asi toto: "Prečo tam mám vlastne ísť, keď ma tam čaká toto" ... ten pocit bezvýchodiskovosti mal už môj plod - ja, ktorý vedel, akým výzvam bude čeliť. Dlho som ešte dýchala do bruška a rukami som akoby držala toto bábätko v mojom lone. Moje mladšie ja. Moje skutočné vnútorné dieťa z minulosti. Nakoniec sa to podarilo rozpustiť a dovoliť si prijať krásu oranžového výživného svetla, ktoré predstavuje životné potešenie a radosť. Cítila som ako sa celé podbruško zalialo teplým oranžovým svetlom a zmäklo.

K tomuto cvičeniu sa budem vracať a robiť ho pravidelne. Najlepšie každý deň. A práve obrátením pozornosti na prijímanie sa navracať k ženskému princípu, pretože naša spoločnosť a kultúra nás neustále odvádza od našej prirodzenosti. A tak ako si každý deň čistíme zuby, umývame telo a robíme iné údržbové úkony, dokonca si čistíme myseľ, je dôležité ladiť čakry a vnímať emócie v nás, ak chceme byť naozaj v celkovej harmónii.

Základ zdravia ženy je rovnováha jej emócií