Posolstvo pre ženy od bohyne Amaterasu

Toto vnuknutie ku mne prišlo pri zaspávaní. Už dávnejšie ma oslovil mytologický príbeh bohyne Amaterasu, šintoistickej bohyne Slnka, japonskej bohyni, ktorú uctievajú ako veľkú matka života. Príbeh je dostupný tu.

Je krásne, že slnečná sila je v niektorých kultúrach spájaná so ženským prvkom a mesiac s mužským. Príroda okolo nás má jin i jang. Záleží na uhle nášho pohľadu.

Posolstvo:

"Nie je nutné bojovať o svoje miesto pod slnkom, pretože sme sami sebe zdrojom svetla v našom živote."

obraz Alena Wagnerová - Žltá vôňa

Ženy často zabúdajú, že pre mnohé z nich je cesta ticha a jemnosti tou pravou cestou, ktorá im bude dávať zdravie, silu a priestor pre ich citlivosť. Nie všetky ženy sú stavané na to, aby vyčnievali v jangovom svete súperenia, organizovania, aktivít, podnikania či svietili vo svetlách reflektorov. Práve naopak. Veľa žien to môže časom priam ničiť.

Je smutné, že v spoločnosti máme predsudky voči tomu, čo je úspech a čo je sila. Zmeniť to môžeme len u seba a to tak, že si začneme skutočne vážiť naše prirodzené nastavenie nech je akékoľvek. Či viac jinové alebo jangové, pretože jinové ženy často prinášajú svetlo ako náladu a atmosféru nutnú pre zrod zmeny a jangové ženy často prinášajú svetlo ako priame kroky vedúce ku zmene. Obe je rovnako hodnotné a celý náš život balansuje na oboch póloch.

"Až každá žena pochopí, že jej vlastná žiara tu svieti iba pre ňu a presne tak ako ona potrebuje, nebude viac hľadať svoje miesto pod slnkom vo vonkajšom svete, pretože bude vedieť, že už je na tom správnom mieste, u seba."