Slnečná sila v nás a príbeh bohyne Amaterasu

Slnečný obrad vhodný pre podporu, silu, prebudenie svojho vnútorného slnka v oblasti solar plexu. Podporuje prirodzené sebavedomie, chuť do života, optimizmus a radosť.

Na papier napíšeme svoje želanie, modlitbu, sen, otázku... Obrad vykonávame za slnečného počasia vonku. Vezmeme sklíčko, zrkadielko, niečo čím odrazíme slnečné lúče na  daný papier a zapálime ho. Necháme zhorieť a nakoniec s poďakovaním fúkneme do popola.

Tento obrad sa veľmi hodí v čase perihélia alebo letného slnovratu, v prípade slnečného počasia.

               Amaterasu - slnečná ženská sila

Ženské Slnko

Žena, ktorá nechcela vidieť svoju krásu a silu.

Žena, ktorá sa skrývala pred svojimi darmi a talentami.

Žena, ktorá od bolesti zabudla, kým je...

Archetyp ženy, ktorá vzišla zo svojej temnoty na svetlo sveta, aby ho celý prežiarila svojim svetlom. 


"Žena, ktorá uvidela samu seba"


Príbeh bohyne Amaterasu je o veľkom zármutku, ktorý ju vohnal do tmavej jaskyne, kde sa skryla pred celým svetom. Ale keďže bola bohyňou slnka, celý svet ostal v temnote. Nakoniec sa bohovia rozhodli vylákať Amaterasu von a použili na to lesť. Pred vchodom do jaskyne sa zabávali a robili hurhaj. Zvedavá Amaterasu vykukla von a oni oproti nej nastavili zrkadlo, aby uvidela samu seba a svoju žiaru. Amaterasu ostala oslepená vlastným odrazom v zrkadle a bohovia rýchlo  zatarasili vchod do jaskyne a Amaterasu sa vrátila na nebesia a opäť svet zaliala slnečná žiara.

Rozkrojená zrelá hurmikaki v sebe skrýva slnko, samotnú bohyňu Amaterasu. Táto bola mojim prvým jedlom v novom slnečnom roku, pretože hurmikaki dozrievajú neskôr a niektoré až v zime. Hurmikaki pochádza z Ázie a môže byť vhodným ovocím na oltár bohyne Amaterasu alebo pri slnečných obradoch.