Tantra pre ženy

S uverejnením tohto príspevku som dlhšie váhala, ale možno niekomu pomôže alebo otvorí cestu k väčšiemu sebapoznaniu a sebaláske. Neuvádzam tu moju skúsenosť ako overenú metódu, ale iba ako moju skúsenosť, ktorá môže dodať dôveru vo vlastné sebaliečenie a vedenie, ktoré nám dáva vnútorná ženská intuícia. Nech nás vedie kamkoľvek, vždy nás vedie správne.

Chcem písať o tantrickom liečivom cvičení, ktoré ku mne prišlo samé do seba. Intuitívne. Skôr by som to nazvala veľkým tantrickým obradom pre ženu. Pre spojenie sa so svojou láskou v sebe.

Často mi chodia pri sebapotešení vízie a obrazy, ktoré mi nielen odhaľujú moje vnútorné nastavenie a podvedomé vzorce, ale niekedy ma tiež vedú k liečeniu. A tak tomu bolo i vtedy, keď som v hlbokej vnútornej bolesti a trápení Duše, našla zmierenie pri sebapotešení, v ktorom mi prišla vízia milovania sa samej so sebou. Akoby v dvoch telách. Prelínala sa tam moja podoba v mužskom tele, ale s mojim srdcom a dušou a zároveň som cítila i seba vo svojom ženskom tele. Jednalo sa akoby o spojenie so svojou vnútornou mužskou časťou. Jednoducho som pomilovala samu seba. Neskôr som to zažila iba v ženskom prevedení a pomilovala som samu seba. Tu som cítila, že je to ešte na hlbšej úrovni ako predtým. Neviem túto skúsenosť úplne vysvetliť, pretože som sa nechala viesť niečím hlbokým vo mne, ale vďaka tomu som dostala to, čo mi tak chýbalo. Skutočnú lásku a pozornosť. A nielen to.

Výsledkom tejto skúsenosti bolo vyliečenie zo dňa na deň môjho dlhoročného psychosomatického zdravotného problému s trávením. Bolo to až zázračné. Akoby sa vo mne niečo zacelilo. Bola som prijatá a milovaná na hlbokej úrovni a to vyvolalo pocit celistvosti a úplnosti. Okrem iného som cítila, že to malo priaznivý vplyv najmä na moju druhú čakru. Najmä na zacelenie starých zranení, ktoré som si niesla i z minulých životov.

Je pravda, že som mala i nepatričné pocity a otázky typu, či nie som bláznivá, príliš zameraná na seba, sebecká, narcistická a podobne, ale pravda je, že mi to prinieslo vnútornú spokojnosť a vnútorný pokoj. Ak sme odrezané od vlastnej lásky v sebe a k sebe, stávame sa nástrojom na uspokojovanie potrieb druhých. Preto býva často sexualita démonizovaná a zvlášť tá ženská sexualita býva potláčaná, aby mohla byť využívaná druhými a otrokárskym systémom na rôzne účely.

Nebojím sa milovať seba, ak mi to prináša iba to dobré a presne to, čo som tak dlho hľadala. Absolútne sebaprijatie a spokojnosť samej so sebou. Prijatie sa na fyzickej úrovni v ženskom tele a na emočnej úrovni ženského prežívania. Duša ma sem zrejme nasmerovala, aby mi ukázala cestu k láske. Tú najjednoduchšiu a najsilnejšiu, cestu k sebaláske bez ktorej nie sme ukotvení v pravde. Základ je telo ako kotva láska. Kotva, ktorá nás vždy privedie domov a ku vlastnej sile.

"Ženu, ktorá miluje samu seba a to doslova, nie je možné manipulovať."