Tantra pre ženy

S uverejnením tohto príspevku som dlhšie váhala, ale možno niekomu pomôže alebo otvorí cestu k väčšiemu sebapoznaniu a sebaláske. Neuvádzam tu moju skúsenosť ako overenú metódu, ale iba ako moju skúsenosť, ktorá môže dodať dôveru vo vlastné sebaliečenie a vedenie, ktoré nám dáva vnútorná ženská intuícia. Nech nás vedie kamkoľvek, vždy nás vedie správne.

Chcem písať o tantrickom liečivom cvičení, ktoré ku mne prišlo samé do seba. Intuitívne. Skôr by som to nazvala veľkým tantrickým obradom pre ženu. Pre spojenie sa so svojou láskou v sebe.

Často mi chodia pri sebapotešení vízie a obrazy, ktoré mi nielen odhaľujú moje vnútorné nastavenie a podvedomé vzorce, ale niekedy ma tiež vedú k liečeniu. A tak tomu bolo i vtedy, keď som v hlbokej vnútornej bolesti a trápení Duše, našla zmierenie pri sebapotešení, v ktorom mi prišla vízia milovania sa samej so sebou. Akoby v dvoch telách. Prelínala sa tam moja podoba v mužskom tele, ale s mojim srdcom a dušou a zároveň som cítila i seba vo svojom ženskom tele. Jednalo sa akoby o spojenie so svojou vnútornou mužskou časťou. Jednoducho som pomilovala samu seba. Neskôr som to zažila iba v ženskom prevedení a pomilovala som samu seba. Tu som cítila, že je to ešte na hlbšej úrovni ako predtým. Neviem túto skúsenosť úplne vysvetliť, pretože som sa nechala viesť niečím hlbokým vo mne, ale vďaka tomu som dostala to, čo mi tak chýbalo. Skutočnú lásku a pozornosť. A nielen to.

Výsledkom tejto skúsenosti bolo vyliečenie zo dňa na deň môjho dlhoročného psychosomatického zdravotného problému s trávením. Bolo to až zázračné. Akoby sa vo mne niečo zacelilo. Bola som prijatá a milovaná na hlbokej úrovni a to vyvolalo pocit celistvosti a úplnosti. Okrem iného som cítila, že to malo priaznivý vplyv najmä na moju druhú čakru. Najmä na zacelenie starých zranení, ktoré som si niesla i z minulých životov.

Je pravda, že som mala i nepatričné pocity a otázky typu, či nie som bláznivá, príliš zameraná na seba, sebecká, narcistická a podobne, ale pravda je, že mi to prinieslo vnútornú spokojnosť a vnútorný pokoj. Ak sme odrezané od vlastnej lásky v sebe a k sebe, stávame sa nástrojom na uspokojovanie potrieb druhých. Preto býva často sexualita démonizovaná a zvlášť tá ženská sexualita býva potláčaná, aby mohla byť využívaná druhými a otrokárskym systémom na rôzne účely.

Nebojím sa milovať seba, ak mi to prináša iba to dobré a presne to, čo som tak dlho hľadala. Absolútne sebaprijatie a spokojnosť samej so sebou. Prijatie sa na fyzickej úrovni v ženskom tele a na emočnej úrovni ženského prežívania. Duša ma sem zrejme nasmerovala, aby mi ukázala cestu k láske. Tú najjednoduchšiu a najsilnejšiu, cestu k sebaláske bez ktorej nie sme ukotvení v pravde. Základ je telo ako kotva láska. Kotva, ktorá nás vždy privedie domov a ku vlastnej sile.

"Ženu, ktorá miluje samu seba a to doslova, nie je možné manipulovať."


Pokračovanie článku po asi 2 rokoch


Opäť chcem opísať podobnú skúsenosť, ale tentokrát sa to týka emocionálneho liečenia. V čase, keď sme my ženy samy a trpíme pre nedostatok pozornosti a lásky i preto, čo sme zažili a aké sú naše staré zranenia, je veľmi dôležité práve v tomto čase vedieť pracovať so sexuálnou životnou energiou. Skákať do prázdnych vzťahov je hlboko pod dôstojnosť vedomej ženy a potláčať a umŕtvovať svoju životnú silu zas vedie k necitlivosti a ku zdravotným problémom.

Moja skúsenosť súvisela s tým, že som po viacerých zraneniach neverila, že môžem mať naozaj láskyplný vzťah s mužom. S mužom, ktorý mi neublíži. Na druhej strane ma muži priťahujú, ale v podvedomí sa mi spája vzťah s mužom s hlbokým emočným zranením a ponížením. A tak sa v mojom podvedomí bili akoby dve protichodné sily.

Potreba intimity je základná ľudská potreba a ja sa nebránim tantrickému sebapotešeniu, ale nakoniec som pochopila, že do svojich predstáv musím zaradiť muža, môjho vnútorného muža, anima, aby sa vo mne na hlbokej podvedemej úrovni spojili moja vnútorná žena a môj vnútorný muž v láskyplnej jednote.

Pri sebapotešení som videla samu seba ako druhú osobu a ja som bola ten animus, teda ten, čo miluje ženu, mňa a moju ženskú stránku. Čo sa mi v realite nedostávalo a veľmi ma to trápilo. Vnímala som svoje krásne telo a jeho príťažlivosť, bolo to skôr citové vnímanie ako fyzické, pretože sa predsa jednalo o víziu a ja som všetko prežívala vo svojom ženskom tele. Pre mňa bolo dôležité sa na seba dívať akoby mužskými očami a vidieť lásku a krásu. A pristupovať k sebe s nehou. To je to, na čo je dôležité nastaviť vnútorného muža v našom podvedomí, aby sa tak prepísali staré bolestivé programy.

Cítila som sa tak milovaná a vyživená, dostala som na citovej i fyzickej úrovni presne to, po čom som tak dlho túžila. Dostala som skutočnú pozornosť a lásku. Znie to možno divne, ale pracovať s našim podvedomím a sexualitou v rámci sebaliečenia, je jeden s z najsilnejších, najúčinnejších a zároveň najkrajších spôsobov ako prekročiť svoje tiene a trápenia.

Komu odporúčam túto moju "tajnú" metódu?

  • všetkým ženám, ktoré majú strach z nahoty a neveria vo svoju krásu
  • všetkým ženám, ktoré zažili sexuálne násilie alebo necitlivé zaobchádzanie zo strany muža
  • všetkým ženám, ktoré majú za sebou mnohé citové zranenia a neveria už na pravú lásku
  • všetkým ženám, ktoré sa cítia samy, majú nedostatok pozornosti, dotykov a lásky vo svojom živote a trápia sa preto
  • všetkým ženám, ktorým chýba láskyplná intimita a sú z toho frustrované