Žena kvetina

Ak žena chápe a vníma svoju podstatu, žije ako kvetina. Ctí svoje šťavnaté jadro, ktoré chráni lupeňmi a zatvára a otvára sa podľa toho, ako je to pre ňu dobré a bezpečné. Jej vôňa je jej dušou, ktorá prebýva v kvetine.

Túto predstavu môžeme využiť ako vizualizáciu a zároveň ako energetické cvičenie. Zahaľujeme sa do svojich lupeňov, ktoré nás objímajú pozdĺž celého tela a chránia našu dušu. Našu ženskú podstatu. I keď je ublížené nášmu telu, nie je možné zničiť to, čo je nám prirodzene dané. Ženský kvet lásky. Ten kvitne a žije podľa toho ako sa o neho staráme.

Horšie je, keď zradíme samé seba a nectíme svoje lupene, teda nectíme svoju ženskú citlivosť, pretože to práve nie je in. Nie je to to, čo očakáva konzumná a povrchná spoločnosť. Možno ani naši najbližší nechcú, aby sme ctili samé seba. O nich to však nie je. Je to naša úloha a právo byť tou, ktorou sme na všetkých úrovniach. Od fyzického tela až po dušu. Často sme vedené k tomu, aby sme telom boli ženské a duchom prázdne a necitlivé, aby si s nami mohli robiť čo chcú a aby sme poslušne poslúžili cieľom chorého systému spoločnosti.

V článku Vyliečenie únavy tantrickou cestou popisujem ako ku mne prišla prvýkrát vízia ženy ako kvetiny.

No naše lupene sú energetické brány, ktorá zatvárame a otvárame iba my. Nech sa deje čokoľvek. Tie sú nepoškvrniteľné. Iba pod náporom veľkej bolesti na ne zabúdame a strácame ich z dohľadu. Ale vždy sú tam. Je len na nás, aby sme sa o ne starali viac ako o to, čo si o nás myslia druhí.

Je dobré si uvedomiť, že prirodzenosťou ženy je odkrývať svoje vrstvy jednu po druhej. Tak ako rastie dôvera a láska. Vždy, keď sa cítime v spoločnosti druhých ľudí nepríjemne, môžeme si vizualizovať tieto naše vrstvy, lupene, ktoré jemne zvíjame ako kvet, ktorý sa zatvára pri stmievaní.

Nie sme povinné ukazovať a prezrádzať všetko. Nemôžeme očakávať, že druhí budú rešpektovať naše hranice, ak sami nevieme, kde sú naše hranice, pretože ich necítime a teda i nectíme.

Môžeme sa chrániť pred pohľadmi druhých, pred ich vyžarovaním, či ich činmi nielen tým, že sa zahalíme do svojej kvetiny, ale tiež že odvrátime pozornosť alebo priamo odídeme. Každá kvetina potrebuje slnko, vodu a pôdu bohatú na živiny. A to nám môže poskytnúť iba zdravé láskyplné prostredie.