Tip na vrásky

Vrásky sú prirodzené a krásne, ak vznikajú z bohatstva života. Veľa vrások však vzniká práve z nášho neprijatia života a zo stuhnutia v zatrpknutosti, hneve, nenávisti, bolesti, či beznádeje a v iných bludných kruhoch. Naša tvár zbiera počas celého dňa a celého života vnemy z vonkajšieho sveta a odpovedá na ne výrazom tváre. Tvár je zrkadlom pocitov. 

Pocity sú ako prílivy a odlivy, ktoré obmývajú našu tvár.

Je prirodzené im dovoliť prísť a následne odísť.

Dotykové cvičenie pred spánkom

Toto cvičenie je možné vykonávať kedykoľvek, ale veľmi prospešné je práve pred spánkom, pretože často zaspávame s nepokojnými myšlienkami a pocitmi daného dňa či obdobia života, v ktorom sa nachádzame. Naša tvár sa dostatočne neuvoľní a celú noc prespí v tkz. kyslom výraze a ráno vyzeráme ešte horšie ako večer. Neodpočinie si, pretože v spánku sa telo zregeneruje iba vtedy, ak sa dostatočne uvoľní. Rovnako to platí na bolesti chrbtice a iné časti tela.

Základom každého uvoľnenia je vedomie v tele, pozornosť na prežívanie v tele, vedomý dych. A to je opäť niečo, čo je možné a nutné aplikovať počas dňa opakovane, i keď len na pár sekúnd.

Postup

Pred zaspaním, keď už je tma a ležím prikrytá v posteli, veľmi jemne prikladám ruky na tvár a iba končekmi prstov prechádzam po tvári zhora na nadol akoby som ju umývala od všetkých masiek a pocitov dňa. Prechádzam rukami i do strán, od stredu tváre ku okraju. Zvyknem robiť i jemné krúživé pohyby okolo úst, pretože cez ústa vyjadrujem svoje pocity, alebo ich tam nechávam uzamknuté. Nechávam sa viesť pocitmi tváre a prikladám ruky tam, ked je treba.

Dotykové liečenie je možné používať na akúkoľvek časť tela ako to spomínam napr. v článku Zakliate časti ženského tela a liečivý dotyk sa využíva v mnohých liečebných metódach. 

Čím je dotyk jemnejší, tým viac sa môžeme dozvedieť o pocitoch a spomienkach uzamknutých v danej časti tela.