Tranzit Čiernej Luny

Budem písať o dvoch zážitkoch s tranzitom Čiernej luny - Lilith na moju natálnu Lunu. Teda tranzit Čiernej luny cez môj natálny Mesiac. Tranzity Čiernej luny vždy vo vzťahu ku horoskopu narodenia a k jednotlivým jeho objektom a bodom prebiehajú asi každých 9 rokov.

Veľa ľudí by si myslelo, že v prípade tranzitu Čiernej luny na natálny Mesiac, sa nejedná o nič zvláštne a výnimočné. Veď sa to väčšinou udeje v priebehu pár dní, asi dvoch týždňov a nejedná sa o niekoľkomesačný vplyv či celoročnú záležitosť ako je tomu u Saturnu a ostatných vzdialenejších planét. Ale... tento tranzit Čiernej luny cez natálny Mesiac, môže byť ako veterná smršť, ktorá nenechá nič také, aké bolo. Teda v tej oblasti života alebo našej duše, ktorú táto smršť zasiahne.

Nemusí sa to vždy zhodovať s astrologickým domom a jeho témou, ktoré i tak nepovažujem za veľmi dôveryhodný zdroj informácií. U každého majú planéty svoj vlastný význam a osud s ním spojený. A náš vlastný vývoj a slobodné rozhodnutia v priebehu rokov ovplyvňujú karmu prebiehajúcich tranzitov.


Vplyv tranzitov Čiernej luny na natálny Mesiac som si uvedomila až spätne, po niekoľkých rokoch, pretože som mala možnosť si zhodnotiť dlhšie obdobie života.

Jeden z týchto tranzitov Čiernej luny na natálny Mesiac ma hodil do škandálu v komunite, kde som žila. Zrazu som bola očiernená ako Čierna luna. Uvedomila som si vtedy, aká dokážem byť silná vo vnútri, stáť si za sebou, ale zažila som sklamanie v ľuďoch, od ktorých som čakala podporu. Ostala som v tom sama. A zároveň som sa poučila zo starých chýb, nezodpovednosti a naivity, ktorá ma vrhla do takéhoto škandálu.

Ďalší tranzit Čiernej luny na natálny Mesiac zo dňa na deň rozbil moju slabú celoživotnú sebahodnotu a umožnil mi pýtať si za svoju prácu primerané peniaze a stáť si za svojou prácou a hodnotou. Zrazu som mohla, bola som dosť a vedela som, že neustúpim. Tak tento tranzit som si skutočne užila. Zároveň mi pomohol okresať príliv informácií a ľudí, ktoré ma oberali o energiu a pomohol mi sústrediť sa na podstatné veci ohľadom môjho duševného vývoja a práce. Jednoducho si dať zdravé hranice a smer.

Keď porovnám tieto dva tranzity Čiernej luny, boli odlišné v zážitkoch, ale oba ma neuveriteľne spevnili. Jeden ma spevnil šokovou terapiou a druhý vnútorným prebudením sa do vlastnej hodnoty. Oba zo mňa urobili silnejšiu ženu vo vzťahu ku vonkajšiemu svetu.

Čierna luna vytiahne vždy to, čo chýba k rovnováhe života. Nemôžeme niečo odmietať a narúšať tak Celistvosť. Čierna luna nám to vždy zráta.