Kedy fungujú afirmácie

Skutočná sila a účinok afirmácií prichádza až spojením s ďalšími dvoma dôležitými čarovnými ingredienciami:

afirmácia + dych + dotyk


napr. pri liečbe niektorej časti tela je dôležité zapojiť láskyplný dotyk a cítiť, čo telo cíti a čo vraví, pozorným dýchaním smerujeme svoju pozornosť práve do určitej oblasti tela a nakoniec si v duchu či nahlas opakujeme pozitívnu afirmáciu. 

Až spojením dotyku, dychu a afirmácie dochádza ku spojeniu a prepojeniu jednotlivých častí nás samotných, od tých hmotnejších k tým neviditeľným a prichádza zázrak, liečenie a pocit lásky, zjednotenia samého seba. 

Mechanické opakovanie afirmácií so stuhnutým telom a v kŕči a pri plytkom dýchaní, nikam nevedie.

Pozorné dýchanie v stuhnutej telesnej póze a nepokojných myšlienkach je ťažké udržať a priam nemožné nájsť tak rýchlu úľavu a upokojenie.

Liečivý dotyk je krásny, ale iba v spojení s dýchaním a vnútorným zámerom vedie ku skutočnej úľave na tele i duši. Inak ostávame zamrznutý vo svojom vnútri a sme akoby oddelení od tela.

Dotýkajme sa i ostatných ľudí a sveta naokolo so zámerom lásky, s pozorným dotykom a dýchajme pri tom. Plynutie je jediná možná cesta, buďme živý na všetkých úrovniach bytia, iba tak sa staneme skutočnými ľuďmi. To je skutočná meditácia.