Dôvera v mužský princíp

08.07.2018

Nie, nejedná sa o dôveru v mužov ako takú, ale o dôveru vo vesmírny mužský princíp a dôveru k mužovi, ktorý ho prirodzene stelesňuje a žije.

Najprv máme vzor otca ako mužský princíp a dlho i na duchovnej ceste pristupujeme k božským silám vesmíru ako k otcovi a k matke. Vidíme to na rôznych božstvách, mytológiách a podobne...

Stále sa tak ocitáme v roli dieťaťa, niekde medzi týmito dvoma princípmi. No potom môže prísť i posun. Začneme sa vnímať ako súčasť veľkej božskej matky, stávame sa bohyňami, teda stávame sa samotným ženským princípom, jeho časťou, ktorá vedome žije v ľudskom tele tu na Zemi. Už nehľadáme matku, sme si matkou samé pre seba.

A potom prichádza výzva prestať hľadať lásku otca, ale prijať lásku muža, teda mužského princípu. Lásku otca často hľadáme v partnerských vzťahoch, ale to len naznačuje nevyliečené vnútorné dievčatko. Je to v poriadku, ale cesta vedie ďalej. Oveľa ďalej.

Najväčšia výzva pre vedomú ženu je začať dôverovať mužskému princípu.

Nie, neznamená to dôverovať akýmkoľvek mužom, to je naivita a nedostatočná sebaúcta. Neznamená to ani byť slepá voči tomu, čo sa nám deje pred očami vo vzťahu. Nie je to ani o potláčaní toho, čo cítime a racionálne popierame.

Dôverovať mužskému princípu znamená opätovne sa spojiť s vesmírnym zdrojom na úrovni mužského princípu, ale nie ako s otcom vesmír, ale ako s partnerom vesmír, ako naša protikladná polovica, s ktorou až skutočne zakúsime, čo je tvorenie a život v jednote. Môžeme to urobiť v meditácii, pri sebapotešení, pri vizualizácii, pri liečení minulých životov či limbického otlačku... pri akejkoľvek našej overenej metóde či technike, ktorou sa stávame viac vedomými.

Pravdepodobne sa objaví obrovský strach zo zničenia. Ženy často pociťujú podvedomý strach zo zničenia mužským princípom. Veľa žien si radšej zvolí do vzťahu ťuťka alebo si volí partnerov, ktorí ju opätovne opúšťajú, alebo sa hrá na hrdú kariéristku či vedomú bohyňu, ktorá je spokojná a silná a hlavne si vie so všetkým poradiť. A tak zostáva sama a možno ani netuší, že je za tým strach z mužského princípu.

Tento strach nám ženám bráni sa pustiť kontroly nad vlastným životom. Všade sa píše a hovorí, ako sa vtedy život zmení a prinesie zázračné synchronicity a náhody, ktoré všetko zmenia. Stačí začať dôverovať. Je to pravda, ale veľa žien ani len netuší ako hlboko má zakorenený strach zo zničenia, fyzického a úplného duševného zničenia seba práve mužským princípom. A to môže byť tá hlboká podvedomá brzda. Často sa to prejaví i v strachu sa úplne odovzdať pri milovaní a uvoľniť sa. No je tu i strach, že stratíme cit, že prestaneme cítiť seba a život, pretože umrieme od bolesti. Takéto zničenie však nie je možné v tom zmysle, že našu podstatu nie je možné zničiť. A ak máme práve z toho strach, znamená to, že sme sa už raz dokázali vyhrabať z takéhoto dna a pravdepodobne sme intuitívnejšie voči nesprávnym voľbám. A ani len netušíme, že už sme pripravené ísť ďalej a zakúsiť naozajstnú lásku. Ak začneme opäť dôverovať životu.

Začať dôverovať v mužský princíp prináša do života veľké uvoľnenie. Žena má pocit, že je nesená. Láskavo a silne. Bezpečne a isto. Prúdom života. Ale mužským prúdom, ktorý je iný ako ona a preto mu dovoľuje, nech ju vedie. Pretože ona sama má úplné iné prirodzené kvality a dary, ktoré tento mužský prúd života rád ponesie, aby sa tak stal ešte silnejším.

Asi sa to dá len ťažko opísať, čo to znamená dôverovať mužskému princípu, ale ak to nastane, žena na podvedomej úrovni je v súlade s mužskými kvalitami a raduje sa z nich a oceňuje ich. Je podvedome nastavená na to, aby ocenila mužské dary. A tak si môžeme pritiahnuť do života veľa zázračnej pomoci zhora. A konečne tí praví muži môžu vycítiť - vyčuchať to, po čom tak dlho túžia. Budú k takejto žene neuveriteľne priťahovaní, pretože budú cítiť dôveru a ocenenie, ktoré táto žena pre mužský princíp má. A to takáto žena nemusí vysloviť ani slovo a urobiť ani jeden pohyb. Je to niečo, čo z nej vyžaruje.

Tí nepraví muži sa budú takejto ženy neuveriteľne báť. Tí "hodní hoši" sa budú báť, pretože si neveria. Tí "zlí hoši" možno budú mať z takej ženy pocit, že je arogantná, sebestredná, panovačná alebo náročná a najskôr takúto ženu nebudú považovať za atraktívnu a možno ju budú častovať nepeknými výrazmi... Ale to je tak. Zrno sa oddelí od pliev.

Najväčšou výhodou pre ženu, ktorá nadobudne vedomú i podvedomú dôveru v mužský princíp je, že si môže vydýchnuť a prestať sa ponáhľať. Je to pocit správnosti vlastného života a dôvera, že nás čaká ešte veľa príležitostí na radosť. Tento pocit mnohé ženy opakovane zažívajú, ale i opakovane strácajú. Možno preto, že na podvedomej úrovni, tá skutočná dôvera v mužský princíp chýba.

Osobne ku mne táto téma prišla pri výklade kariet a potom som mala víziu indigovo modrého svetla a ucítila som archanjela Michaela. Tak som to vnímala, i keď chápem, že sa jedná o personifikáciu a podobu božského mužského princípu vhodnú v danom momente pre mňa. Cítila som, že sa mám tejto sile úplne odovzdať ako žena. Urobila som si malý tantrický obrad so sebapotešením a zároveň som získala veľa vízií, ktoré ma viedli k tomu, ako mám pracovať s vizualizáciou pri rozvíjaní dôvery v mužský princíp. Vždy pracujem najmä s vnútorným telom a vnútornými pocitmi, s víziami vnútorného tela, čakier a energií, ktorými som. Pracujem pri tom vedome s dychom a nechávam sa viesť intuíciou.

Dôvera v mužský princíp môže byť pre niektoré ženy tou poslednou osudnou kvapkou, ktorá naplní kalich a život sa potom vyberie novým smerom.

"Mužský princíp nie je taký silný preto, aby nás zničil, ale aby nás chránil a viedol."