Krásne Vlasy

Na vlasy používam prírodné bio certifikované šampóny väčšinou od značiek Sante, Logona, Weleda a podobne.

Namiesto bežného kondicionéru som začala dávnejšie používať:

"vodný kúpeľ s prírodným esenciálnym olejom"

Po umytí vlasov si napustím vlažnú vodu do umývadla či lavora a nakvapkám tam 15 - 20 kvapiek (závisí od hustoty a dĺžky vlasov) prírodného esenciálneho oleja. Rukami nemiešajte, pretože by sa vám esencie uchytili na pokožke, namočte najprv vlasy a s tými to celé jemne premiešajte, až potom si môžete jemne vlasy oplachovať pomocou rúk a jemne masírovať. Nakoniec vlasy jemne rukami vyžmýkam a zabalím na chvíľu do uteráka a suším na vzduchu.

Rýchlovka - esenciálny olej môžete jemne vmasírovať už do uschnutých vlasov, najmä do končekov. Ak potrebujete vyživiť pokožku hlavy, je vhodný vodný kúpeľ.

Vlasy sú vyživené, krásne voňavé a veľmi ľahko sa rozčesávajú. Po niekoľkých týždňoch až mesiacoch získajú vlasy novú pevnú štruktúru. Sú zdravé. Zároveň pri tomto vodnom kúpeli dochádza k inhalácii vône, čo priaznivo pôsobí na celkovú rovnováhu umývajúcej sa osoby.

Moje najobľúbenejšie prírodné esenciálne oleje na vlasy:

Šalvia lekárska

vhodná i pri vypadávaní vlasov, rovnako pôsobí i pitie šalviového čaju proti vypadávaniu vlasov, vypadávanie vlasov však býva často z nedostatku minerálov, najmä železa a vápnika, ktoré obsahujú všetky zelené potraviny a samozrejme býva zapríčinené hormonálnou nerovnováhou, stresom a podobne... pre podporu rastu vlasov je vhodný napr. i Biotín

Muškátová šalvia

veľmi vhodná i pre úpravu hormonálnej nerovnováhy, krásne voní a prináša vnútornú rovnováhu


Vhodná je i Levanduľa...


Avšak nie všetky prírodné esencie sú vhodné na pokožku, čítajte arómaterapeutické odporúčania! A tiež nie každý rovnako znáša každú esenciu na pokožku. Radšej si urobte na začiatok malý test na zápästí.

Prírodné esenciálne oleje používam od značiek Hanus , Primavera, DoTerra...