Ixion v horoskope

Ixion je trpasličia planéta, transneptúnsky objekt v ďalekých vodách našej slnečnej sústavy, nachádzajúci sa za Plutom.

Ixion bol v gréckej mytológii veľmi zlomyseľný človek. Nastražil jamu plnú žeravého uhlia pre svojho nastávajúceho svokra, ktorý v nej zahynul. Bohovia sa na neho pre jeho zlomyseľnosť veľmi nahnevali, iba Zeus mu chcel dať druhú šancu a tak ho pozval k sebe na hostinu, kde však opitý a oplzlý Ixion začal zvádzať Zeusovu manželku Héru. Zeus dal za trest Ixiona zbičovať a uvrhol ho naveky do pekla, kde sa trápi na neustále sa otáčajúcom kolese utrpenia.

Aké témy predstavuje Ixion v horoskope?

zlomyseľnosť

potrestavnie zlomyseľnosti

v zajatí zlozvyku

začarovaný kruh

premárnená druhá šanca

opakovanie chýb

odsúdenie na večné utrpenie

karmické koleso osudu

božie mlyny melú pomaly, ale isto

božia spravodlivosť

pochopenie zákonov karmy

pochopenie životným cyklom

___________________________________________________________________

I keď sa zdá, že Ixion má v horoskope iba negatívne znaky, nie je to tak. Žiadna planéta či asteroid nie je iba pozitívny či negatívny. Vždy je to téma a výzvy, ale ako ich uchopíme, je iba na nás.

Ixion môže rovnako predstavovať niekoho, kto je predstaviteľom vykonávania spravodlivosti ako muži zákona, sudcovia, dozorcovia vo väznici, tí, ktorí pracujú so zločincami a zločinom.

Ixion môže predstavovať pochopenie vlastných bludných kruhov a takýto ľudia môžu byť nápomocní tým, ktorí sa nedokážu dostať z rôznych začarovaných kruhov závislostí, zlovzvykov, návykov, psychických presvedčení...

Ixion môže byť i človek, ktorý si prešiel celým kruhom chýb a následného utrpenia, aby pochopil a učil tých, ktorí sa ešte v začarovanom kruhu nachádzajú. Nie je to svätec, ale je to človek s úplnou skúsenosťou a následne i s tvrdým ponaučením sa z vlastných chýb. Napríklad niekto, kto si nesie doživotné následky za svoje chyby, či už zdravotné alebo iné.

Ixion ako tranzitná planéta môže prinášať karmu vyslobodenia, ale i karmické odplaty alebo nám ukazovať, kde sa točíme v kruhoch a neposúvame sa ďalej. Rovnako nám môže zrkadliť cykly života, ktorými jednoducho musíme prejsť, pretože sme ľudia.