Sedna v horoskope

Sedna je najvzdialenejšia trpasličia planéta ďaleko za Plutom s veľmi výstrednou dráhou obehu okolo Slnka siahajúcou do veľkých diaľok našej slnečnej sústavy, priam akoby sa strácala v diaľavách vesmíru a predsa obieha okolo Slnka. Je to druhá najčervenejšia planéta po Marse v slnečnej sústave. Planéta Sedna je pomenovaná po inuitskej bohyni severného ľadového oceánu.

Na obrázku dole - vidíme červenú dráhu planéty Sedny a uprostred ostatné dráhy planét slnečnej sústavy.

Príbeh Sedny

Sedna bola krásna inuitská dievčina, ktorá odmietala nápadníkov. Jej otec ju nakoniec sľúbil neznámemu, ale charizmatickému cudzincovi, ktorý bol odetý do drahých a krásnych kožušín a Sedna súhlasila. Čo na tom, že mu nebolo vidno do tváre. Ženích si ju odviedol na člne a keď sa blížili k jeho pustému ostrovu, mladík si sňal kapucňu a Sedna uvidela, že to nie je mladík, ale zakliaty havran. Keď sa otec dozvedel o jej nešťastí, pocítil vinu a rozhodol sa ísť pre dcéru. Prišiel na ostrov, zabil havranieho muža a nasadli so Sednou do člnu a plavili sa domov. Avšak havrany privolali búrku a útočili na kajak.

Otec v strachu o svoj život zhodil Sednu do mora v nádeji, že tak búrka ustane. Keď sa Sedna snažila prichytiť prstami člnu, odrezal jej ich a Sedna sa navždy potopila. Stala sa bohyňou morí a oceánov a z jej odrezaných prstov vznikli ryby, tulene, mrože, delfíny a veľryby. Rovnako je bohyňou inuitského podsvetia a ochraňuje morský život. Uctievajú ju najmä rybári. Keď je milostivá, rybári majú plné siete. Keď sa rozhnevá, privolá búrku a vtedy sa k nej potopí inuitský šaman, aby rozčesal jej zauzlené dlhé čierne vlasy a upokojil ju. Morské riasy sú tiež symbolom jej vlasov.

Sedna v horoskope

Je tu veľa rovín príbehu a veľa tém, pretože sama planéta Sedna je tak tajomná a široká vo svojom obehu okolo Slnka. Pláva skutočne v hlbokých a nekonečných vodách nášho podvedomia a nevedomia.

instagram - @swimming_in_moonlight

Témy

ženská roztopašnosť, samoľúbosť a neopatrnosť

povrchnosť

neschopnosť rozlišovať čo je pravda a čo klam

zrada otca, zbabelosť otca, agresia otca

obetovanie dcéry pre záchranu otca

obeta rúk a strata schopnosti sa udržať pri živote

pretvárka partnera, som niekto iný za koho sa vydávam

odsúdená žiť s netvorom

nedostatočná opora zo strany rôznych mužov v živote

sloboda prichádza až po smrti

intuícia, voda, tajomstvá podvedomia

schopnosť darovať život

matka vodného života

city, ktoré nemožno spútať, ale iba uchlácholiť

vlasy ako citlivá časť tela na dotyky a nehu, krása vlasov

  • Pyšná žena, ktorá si neváži mužský princíp a tak ju nakoniec zradí práve mužský princíp a ju to stojí jej vlastný život alebo zdravie
  • Žena, ktorá bola predaná a nútená žiť s mužom, ktorý bol podvodník
  • Žena, ktorá objavila svoju vnútornú silu bohyne až po mnohých zradách mužoch, ktorým naivne verila
  • Žena, ktorá sa naučila na vlastných chybách, že nie je nie je všetko zlato čo sa bliští
  • Žena, ktorá sa stala bohyňou, pretože obetovala svoj strach byť sama bez ochrany otca a partnera
  • Žena, ktorá sa vymanila z očakávaní svojej rodiny či komunity a našla odvahu ísť do neznámych vôd a naučiť sa v nich plávať
  • Muž, ktorý zavrhol svoju citlivosť, pretože mu bola na príťaž
  • Muž, ktorý ctí svoju intuíciu a dokáže vďaka nej tvoriť