Panenstvo

Panenstvo je v dnešnej dobe hlboko zneuctené. Mladé dievčatá si myslia, že je to niečo, čo je na obtiaž, čo z nich nerobí ženy, ale práve naopak. Tlak médií a spoločnosti je jasný. Obrať ženy čím skôr o panenstvo. Ten tlak a hanba s tým spojená je tak veľká preto, že panenstvo v sebe skrýva veľkú silu, silu ženskej sebaúcty a schopnosti sa rozhodovať pre svoje dobro. A tak ako sa snaží spoločnosť neustále kontrolovať ženské telá a ich sexualitu, panenstvo je vďačná téma na určenie správnosti či nesprávnosti ženy. V náboženských kruhoch je zase panenstvo zneužité na potláčanie prirodzenej sexuality dievčat a žien.

Panenstvo je ochota ženy byť k sebe citlivá a chrániť seba a svoju zraniteľnosť. Vážiť si samu seba. Panenstvom môžeme nazvať i sexuálny život, kedy si žena vyberá iba partnerov, ktorý si ju skutočne vážia a prežíva s nimi naplňujúci milostný život.

Byť pannou vo vyššom veku nie je hanba, i keď sa nás spoločnosť snaží presvedčiť, že sexuálnym stykom nadobúdame akúsi väčšiu hodnotu, že sme niekto. V skutočnosti skôr strácame, pretože väčšina sexuálnych skúseností žien, najmä v začiatkoch ich sexuálneho života, je neradostných.

Prvý sexuálny partner - prvý sexuálny styk nás neskutočne ovplyvní. Neurologické nastavenie ženy v lone je také, že si pamätá prvý sexuálny kontakt a vytvára základ pre tie ďalšie. Zároveň sa formujú i automatické reakcie riadené z mozgu. Preto znásilnené ženy a je jedno, či sú panny alebo už nie, ostávajú dlhodobo vážne zdravotne poškodené, pretože ich neurologický systém je hlboko poškodený. 

Ak žena ako panna prežije znásilnenie či sexuálne obťažovanie, vyžaduje to obrovskú citlivosť a trpezlivosť, jej vlastnú i zo strany partnera, kým sa rozpustia všetky zakorenené blokády a bolesti. V každom prípade znásilnená panna ostáva pannou naďalej, pretože sa nejednalo o slobodnú voľbu. Takúto ženu treba silne podporiť, aby si uvedomila svoju čistotu a nevinnosť, ktorú v skutočnosti nikdy nestratila a v budúcnosti s tým pravým a milujúcim partnerom môže zažiť svoje prvé milovanie, pretože znásilnenie je násilie, nie milovanie. Rovnako ženy, ktoré sa z akýchkoľvek dôvodov odovzdávali bezduchým sexuálnym stykom a nakoniec sa rozhodnú žiť inak, môžu znova vybudovať svoje panenstvo a nevinnosť. Chce to však čas a veľa lásky k sebe.

Moja známa sa krátko pred 25 hanbila, že je panna a tak to svojmu novému partnerovi nepovedala. Prvé milovanie nebolo nič moc a on sa jej ráno pýtal, že asi si dlho nikoho nemala... ? Nakoniec vyšla s pravdou von a on ostal prekvapený a povedal, že všetko by bolo inak, ak by to vedel a správal by sa inak a že panennstvo je niečo, čo môže dať žena iba raz v živote jednému mužovi.

Iná známa sa zas priznala, že ľutuje, že sa v 15 odovzdala svojmu prvému partnerovi. Neskôr spoznala skutočného muža svojho života za ktorého sa vydala a dnes ľutuje, že on nebol ten prvý. Sypať si popol na hlavu, či sa cítiť previnilo je zbytočné a sebatrízniace. Učiť sa odpustiť sama sebe a byť k sebe opäť citlivá, má neskutočne hlboký liečivý význam.

Ženy si často nechcú priznať, ako zradili samé seba. (A to sa týka rôznych iných volieb a životných oblastí, sme v tom až po uši...) Radšej zatvrdnú a považujú panenstvo za niečo, čo nestojí za reč. Veď keď sa tak ľahko o neho nechali pripraviť... Je veľmi bolestivé a ťažké si priznať, že k sebe boli tak necitlivé a kruté, že to ony sa zneuctili, že zneuctili samé seba svojou voľbou. Toto nechce vidieť a odpustiť si veľa žien, preto radšej necítia. Necítia seba, cítia na minimum a potom je i život bez šťavy a radosti.

"Panenstvo je sila ženy, ktorá pozná svoju hodnotu."

Je jedno ako dlho ste pannou. Niektoré panny najmä okolo 30 sa rýchlo vrhnú do vzťahu a rýchlo sa s niekým vyspia, aby si potvrdili svoju normalitu a ženskosť. Skončí to tak, že sa konečne môžu vulgárne či s iróniou vyjadrovať k chlapom, sexu a tváriť sa božsky. Božské na tom nič nie je. Osobne poznám takú ženu a jediné, čo jej to prinieslo, je, že sa stala tvrdou, necitlivou a nosí nohavice vo vzťahu. Prvý sex s jej partnerom bol o ničom. Väčšina žien však skončí v posteli s kadekým a stratia posledné sny o láske, mužoch a vzťahoch. Zatrpknú, zostárnu, ale majú sa o čom rozprávať s kamarátkami. Nadávať na mužov a vzťahy je najjednoduchšie.

"Na prvé milovanie nie je správny vek, ale rozhodne je ten správny muž a okamih. A to je možné vycítiť, iba ak si ctíme samé seba."

"The woman who is virgin, one-in-herself, does what she does-not because of any desire to please, not to be liked, or to be approved even by herself; not because of any desire to gain powerover another... but because what she does is true." (Harding, M. Esther, 1965, Woman's Mysteries, Ancient and Modern)


...VIAC K TÉME PANENSTVO...

Moje video o panenstve, ženskej dôstojnosti, nielen pre panny


 - FullyRawKristina -