Telesná prirodzenosť a ženský princíp prvej čakry

Prvá čakra pre mňa znamená prijatie tela a žitie telesnej prirodzenosti.

U žien neuveriteľne často vidíme vykorenenie sa z tohto pocitu a pretváranie svojho tela všemožnými spôsobmi, často i trvale ničivými. Prijatie telesnosti znamená i prijatie telesných procesov trávenia, najmä vylučovania a prijatie menštruačného cyklu.

Telesné výlučky ako, pot, moč, stolica a krv a iné... vždy ukážu, aký máme vzťah ku prirodzenosti života.

Pre ženy je dôležité mať zdravý vzťah ku svojej životodárnej krvi a nebáť sa jej, neštítiť sa jej a poznať ju, jej chuť, vôňu a konzistenciu.

Moč je zlatá voda, ktorá bola predtým súčasťou krvi a čistila celé naše telo. Inšpirovať sa môžeme urinoterapiou. Svoje skúsenosti s urinoterapiu som dávnejšie prezentovala v článku na Vitalite tu

Tvar srdca pripomína yoni a podľa mnohých súčasných akademičiek zaoberajúcich sa ženskou históriu, hovorí o pôvodnom význame symbolu srdca ako tiež o symbole ženských vonkajších rodidiel, ktoré predstavovali zdroj života a nekonečnú silu života.

V mnohých náukách o ženách sa tiež píše o bytostnom prepojení srdca yoni a srdca v hrudi. Milovanie nie je pre ženy iba sex, ale pohlavným stykom sa priamo spájajú so svojimi citmi a vzniká citová väzba. Preto pre ženy nie je vhodné oddávať sa sexu bez lásky, pretože okrádajú samé seba a prehlbujú svoju vnútornú prázdnotu.


Bezpodmienečná láska prvej čakry a ženský princíp

Táto kvetina vznikla úpravou fotky kvetu duly. Je to kvetina z mojej fantázie, pentagram lásky a pomenovala som ju Venušin/Afroditin kvet.

Toľko ospevovaná sebaláska a najmä bezpodmienečná láska, je úzko spojená s prvou čakrou a až potom so srdcovou. Ružová farba, ktorá predstavuje tieto témy, je bledý odtieň červenej a je vyššie pochopenie tela a jeho pravej krásy. Ružová je spájaná so ženami a so ženskou silu, ktorá je silná práve pre svoju nehu, jemnosť a mäkkosť.

Aura Soma flakón - Svieca vo vetre - téma zraniteľnosti, telesných hraníc, prebudenie sa do bezpodmienečnej lásky, premena hnevu a bolesti na prijatie a lásku, súčasť tantrickej sady flakónov

afirmácia - "Lúčim sa s minulosťou a otváram sa láske"


Archetypy a bohyne spojené s ružovým a červeným lúčom svetla a so silou bezpodmienečnej lásky:

Lady Nada, ružový lúč lásky, nanebovzatá majsterka, viac tu Liečenie srdca s Lady Nadou

Mária Magdaléna tiež často vnímaná ako Lady Nada, viac tu Mária Magdaléna

Červená Tara - jedna z mnohých podôb budhistickej bohyne Tary, pomáha s mágiou, pomáha si pritiahnuť partnera, pomáha priťahovať to, po čom túžime, pomáha k radikálnym zmenám v živote, pomáha byť odvážnou, dosiahnuť úspech a zavŕšiť svoje ciele, viac v článku Červená Tara

Bohyňa Lada - ružový lúč lásky v slovanskej duchovnosti, viac tu Bohyňa Lada a slovanská duchovnosť

Pomba Gira - bytosť afro-brazílskych vier v duchov ako je napr. umbanda, quimbanda, u nás je známa santéria. Pomba Gira predstavuje pozemské pôžitky, zvodnosť, koketnosť, radosť zo života a hravosť, býva zobrazovaná v červenom šate v kombinácii s čiernou, býva nazývaná i cigánkou - keď som dopísala tento text o Pombe Gire, prekvapil ma veľký čierny pavúk na červenom koberčeku v obývačke, alebo to bola pavúčica Pomba Gira??? viac tu Pomba Gira

Pele - havajská bohyňa vulkánov a prasila života

môj prvý vyšívaný gobelín - Tantrická kňažka