Články "Na ženskej vlne" 2. diel

Pri meditácii na samotu, ktorá ma vyzvala, aby som sa s ňou stretla zoči voči, som objavila viac ako som čakala.

Jesenná rovnodennosť ohlasuje začiatok jesene a tento rok pripadne na 23. septembra, pretože v tento deň okolo 4 ráno vstúpi Slnko do znamenia Váh. V nedeľu, 23. 9. 2018, sa prebudíme do prvého jesenného dňa.

Večer pred zaspaním som sa rozhodla spýtať svojej duše, vyššieho ja alebo jednoducho pravdy srdca, či je môj zámer a sen správny. Už dlhšie sa mi objavujú a kryšťalizujú nové potreby a zámery duše, ale stále som nemala istotu, či mám do nich nasmerovať viac dôvery a sily. Predsa len, sú také ojedinelé, iné a nezvyčajné, pre niekoho príliš trúfalé...

I napriek liečeniu duše, osobnému rastu a mnohým očistným technikám, ktoré nám pomohli zvládnuť ťažkú skúšku nášho života, hlboká bolesť ostáva. Ostáva utíšená na dne našej duše a tíško vzlyká, ale je pokojná a uzmierená. Táto situácia nastáva vtedy, keď sme sa zmierili s našim osudom, ale zároveň sa náš život výrazne nezmenil natoľko, aby sme...

Banán severu, indiánsky banán, paw paw, je stromový krík Ásimina trojlaločná pôvodom z východnej časti severnej Ameriky. Je možné ho úspešné pestovať i u nás. Prvýkrát som ho ochutnala od známeho, ktorý mi daroval veľa plodov paw paw. Stačí olúpať, odstrániť semená a podávať na tanieriku a jesť vidličkou ako luxusný francúzsky koláčik, pretože...

Pamätáte si na pamätníky, do ktorých sme zbierali kresby od našich blízkych, známych, priateľov či učiteľov? Najcennejšie boli vždy kresby od dospelých, ktorí už "vedeli" kresliť a väčšinou často niečo veľmi pekne obkreslili :)

Význam šperku môže byť silne ovplyvnený časťou tela, na ktorej daný šperk nosíme. Každý šperk patrí na inú časť tela a to, na ktorej časti tela najradšej nosíme šperky, o nás môže veľa prezrádzať.

Čo tým myslím? Ak túžime stretnúť toho pravého a pritiahnuť si do života skutočnú lásku, vyžaduje to našu pravdivosť. To je základ. Ale to, čo je je najväčším magnetom pre toho pravého, je náš pocit, ktorý chceme mať zo seba a zároveň ho naozaj zo seba máme!

Zvyčajne uprednostňujem striebro, polodrahokamy a prírodné materiály. Ale v prípade náušníc, mám rada i bižutériu. Ak ma osloví a asociuje vo mne tie správne pocity. Šperky i bižutériu vnímam ako doplnok, ktorý pomáha s osobným vyžarovaním a stelesňuje naše ostatné vlastnosti a štýl. Ale zároveň slúži ako ochrana. Mnohé naše módne doplnky môžeme...

Film natočený podľa skutočného príbehu Britky, Gertrude Bell, (1868 - 1926), ktorá bola cestovateľkou, spisovateľkou, archeologičkou i horolezkyňou. Jej znalosť beduínskych kmeňov, úzke vzťahy s beduínmi a dokonalé poznanie arabského sveta púšte, zohralo dôležitú úlohu pri formovaní arabských štátov, najmä Iraku. Gertrude však nebola politička, ale...

V tomto článku sa zameriam na jednoduché cvičenie, ktoré nás môže podporiť a dodať nám silu na našej ceste ku šťastiu, i keď práve naša vonkajšia realita nie je taká, ako by sme si želali. No, to neznamená, že nemôžeme prežívať viac šťastia ako doteraz, i keď je náš život taký, aký je.

Tip od Rebeky

22.08.2018

Tento veľmi jednoduchý a v podstate všeobecne známy tip alebo spôsob ako sa priblížiť k splneniu si svojich prianí a najmä partnerských túžob zdieľam z newslettra od vzťahovej koučky - Rebecca Boatman -

V dnešnej dobe sa v oblasti sebarozvoja, duchovnej literatúry a koučovania, rozoberá najmä téma dosahovania svojich túžob a cieľov. Kníh, podcastov a videí od inšpiratívnych ľudí je neskutočne veľa. Všade sme zasypávaní návodmi ako dosiahnuť, čo chceme, čo robiť a čo nerobiť, ak chceme dosiahnuť na svoje hviezdy. Vlastne i môj blog ponúka rôzne...

Sme súčasťou príbehu, ktorý sa vinie stáročia, každá a každý z nás je súčasťou takého príbehu. Vidím to tak, že tento príbeh je príbeh veľkého archetypu, ktorý rozvíjame a učíme sa byť celistvým človekom.

Pýcha sa vie krásne skryť i za veľa dobrých a ušľachtilých vecí. Pýcha je jedna z najťažšie odhaliteľných ego-prekážok, ktoré nám bránia byť tými, ktorými sme a prichádzať sa do vzťahov úprimne a rovnocenne.

Sebaláska je niečo, bez čoho nemôže byť šťastní, bez ohľadu na to, či sme v raji alebo v pekle. Sebaláska je vedomie nás samotných. Ako spoznáme, že sa jedná o skutočnú silu sebalásky v našom vnútri?

Spánok je posvätný čas a tento posvätný čas sa dá využiť i obradne a vedome na to, aby sme v sebe preprogramovali staré presvedčenie, spôsoby myslenia, dokonca i staré emočné programy a spôsoby reagovania. A uvoľnili telo a dovolili mu skutočný reštart.

Keďže v týchto veľkých horúčavách všetko dozrieva takmer o mesiac skôr, už sa teším zo zrelých hokaido tekvíc a skúšam nové recepty.

Toto starobylé indické kúzlo hojnosti sa ku mne dostalo cez víziu, vnuknutie a súviselo to s napojením sa na môj minulý život v hinduistickej tantrickej Indii.

V záhrade som zbierala šalviu lekársku a v tom ku mne prišla inšpirácia a vízia na využitie v obytnom priestore, šalvia ako feng šuej nástroj. Iste sa tak dajú použiť rôzne iné bylinky a kvety, ale práve šalvia lekárska má tú veľkú očistnú a liečivú silu a privoláva nové.

Toto indické kúzlo splnených prianí mám od pravého Inda. Je veľmi jednoduché a možno nie je iba indické, pretože som videla jeho rôzne variácie na internete.