Recepty

"ktoré som vytvorila alebo pretvorila do zdravšej podoby s ohľadom na vegánstvo, prispôsobte si ich podľa svojich potrieb a chutí :)"

Keďže sa vyhýbam cukru, rozhodla som sa vyskúšať vytvoriť bielkový sneh na koláč bez cukru. Áno, trvalo to dlhšie a nebol taký nadýchaný, ale predsa z toho niečo bolo... a chutil výborne...

Jan 25

Rámen

Recept na Vege Rámen japonskú polievku a hlavné jedlo v jednom

Tofu nastrúhame na hrubom strúhadle a dáme marinovať do sójovej omáčky a pridáme zopár lyžíc lahôdkového droždia podľa našej chuti. Marinujeme asi 15 - 30 minút.

Na tento nálev používam jalovec, ktorý sa zvyčajne používa pri varení diviny. Skvele sa tiež hodí ku hubám, ktoré sú tiež darom lesa.

Duly majú exotickú ovocnú vôňu a kyslastú chuť, ktorá v kombinácii s koreninami a bylinkami môže vytvoriť dokonalé čatní. Zároveň uvarené duly na pare majú dokonalú hustú konzistenciu na čatní.

Ovocný koláč bez lepku a bez laktózy s kokosovým maslom

Typ na takto dekorovaný koláč som našla na instagrame. Je to jednoduché, z cesta vykrajujeme kolieska, ktoré preložíme napoly, kraje jemne stlačíme dokopy, aby nám vznikla kapsička a tú naplníme džemom, ovocím atď... Kapsičky potom ukladáme vedľa seba do formy. Ja som použila srdcovú formu, ktorá nemá spodok a po upečení mi vzniklo krásne srdce....